З тих пір, як #foodporn захопив Instagram, чудові фотографії їжі стали більш важливими, ніж будь-коли в ресторанній індустрії. Гості залюбки фотографують приготовані страви та публікують їх у соціальних мережах. Ви також хочете привабити гостей до свого ресторану смачними фотографіями? Пропонуємо кілька порад, як без зайвих зусиль представити ваші страви у найкращому світлі.
Фотографії часто є справою смаку і оцінюються дуже особисто. Не існує єдиного іміджевого стилю, який би подобався всім. Але якщо ви будете дотримуватися цих порад, ваші фотографії відразу будуть виглядати більш професійно.


Світло для фуд зйомки


Фотографії з природним денним світлом часто виходять найкращими. Для нас найприроднішим є світло, що йде з лівого верхнього кута. Тому найкраще фотографувати їжу біля вітрини. Якщо поруч ще горить лампа, вимкніть її —  тоді знімки не матимуть жовтого відтінку. Також уникайте потрапляння сильних сонячних променів безпосередньо на об'єкт. Таке світло створює дуже різкі тіні і контрасти.


Камера для фуд зйомки


В ідеалі, ви повинні робити фотографії за допомогою фотоапарата, оскільки вони часто мають кращу роздільну здатність зображення та інтенсивність світла. Якщо ви хочете, щоб це було швидко і нескладно, ви також можете скористатися смартфоном. У цьому випадку, однак, ви повинні переконатися, що у вас хороші умови освітлення, оскільки смартфони швидко вичерпують свій ресурс в умовах поганого освітлення. Чим темніше, тим швидше розмиваються зображення або з'являються шуми, оскільки камері доводиться довше витримувати експозицію. Тому завжди корисно використовувати штатив.
Порада: якщо під рукою немає штатива, можна також притулити мобільний телефон до стіни або стопки книг і робити знімки, використовуючи автоспуск.


Стилістика та композиція


Щоб створити ідеальну сцену для вашого об'єкта зйомки, перше, що вам потрібно зробити, це знайти правильний фон. Озирніться навколо свого ресторану і подивіться, що є в наявності - чи є десь чудовий старий дерев'яний стіл, який ви могли б використати? Чи валяються газети? В якості фону також можуть бути використані сільські дерев'яні обробні дошки з кухні, кам'яні плити або скатертини і рушники. Найкраще спробувати різні фони і подивитися, що вам найбільше подобається.
Слідкуйте за тим, щоб їжа, посуд і фон якимось чином доповнювали один одного. Якщо використовується нерівний фон, наприклад, квітчаста скатертина, то однотонна тарілка буде краще поєднуватися з ним, ніж різнокольорова. Має сенс не використовувати занадто багато різних кольорів. Кілька акцентних кольорів часто працюють краще.
Щоб зробити знімок більш живим, можна розмістити кілька реквізитів з вашим об'єктом зйомки. Ви обов'язково знайдете відповідні предмети у своїй гостьовій кімнаті. Від букета квітів до млинка для перцю, серветок, столових приладів або дека - багато предметів повсякденного вжитку є підходящим реквізитом.
Порада: зім'яті тканинні серветки погано виглядають на фотографіях. Щоб швидко позбутися зморшок, збризніть тканину водою.


Кут огляду


Один і той же кут підходить не для кожної страви. Красиво оформлений салат у тарілці найкраще виглядає, коли його фотографують зверху. З іншого боку, багатошаровий пиріг краще показати збоку. Експериментуйте з різними ракурсами для кожного мотиву.
Порада: фотографуючи збоку, не забувайте про те, що знаходиться на задньому плані. Занадто багато речей на задньому плані можуть вкрасти шоу у їжі.


Їжа


Їжа повинна виглядати максимально свіжою та апетитною. Однак, деякі продукти, такі як морозиво або салат, швидко тануть або в'януть. Тож стилізуйте і розставляйте все спочатку з порожньої тарілки. Таким чином ви будете готові і зможете швидко сфотографувати свіжу їжу.
При облаштуванні також діє принцип: менше - краще! Переконайтеся, що ви влаштовуєте невеликі порції. Це дозволить краще продемонструвати їжу. Вся справа в деталях: Перед фотосесією відполіруйте столові прилади і тарілки, щоб вони не заляпалися.
Порада: кілька крапель оливкової олії надають певним стравам приємний блиск, а флер де сел або свіжі трави - трохи більше текстури.


Фуд зйомка: редагування зображень


Кожен смартфон пропонує можливість подальшого редагування фотографій. Спробуйте різні варіанти, щоб ви знали і могли використовувати ефекти.
Багато уваги часто приділяється регулюванню балансу білого (який часто називають "теплом" в опціях редагування на телефоні). Жовтий відтінок можна дещо зменшити, перетягнувши повзунок у бік синього. Ви також можете трохи збільшити яскравість після цього, якщо це необхідно. Але будьте обережні: навіть при редагуванні фотографій часто менше - це більше!
Більше про послугу професійної фуд зйомки:

  1. https://food-fotograf.weebly.com/
  2. https://food-fotograf.populr.me/kyiv
  3. https://sites.google.com/view/food-fotograf-kyiv/home